تاریخچه طراحی دکوراسیون

تاریخچه طراحی دکوراسیون و طراحی داخلی را به مصریان باستان نسبت می دهند. اعتبار تولد طراحی داخلی به مصریان باستان داده می شود. با بیش از 100 سال قدمت حرفه طراحی داخلی، ما به ریشه‌های تاریخ طراحی داخلی و هفت دکوراتور افسانه‌ای نگاه می‌کنیم که با شروع رشد صنعت در اوایل دهه 1900، نامی برای خود دست و پا کردند. از مصریان باستان تا طلوع طراحی داخلی مدرن، چیزهایی است که باید بدانید.
آن ها کلبه های خاکی فروتنانه خود را با مبلمان ساده تزیین می کردند. که مبلمانشان توسط پوست حیوانات یا منسوجات حیوانات و همچنین نقاشی های دیواری، مجسمه سازی و گلدان های تزئین میشد.

همچنین زیور آلات زیبای طلای یافت شده در مقبره های مصری (مانند نمونه پادشاه توتانکامن) اهمیت تزئینات باشکوه تر را برای مصریان ثروتمند و قدرتمند نشان می‌داد.
تمدن های رومی و یونانی نیز بر اساس هنر مصر در تزئینات داخلی و لوازم جانبی بنا شده است.

هر دو فرهنگ با توسعه ساختمان های عمومی با سقف گنبدی، غرور شهروندی را جشن می گرفتند.

در خانه، مبلمان چوبی پیچیده یونانی تزئینات عاج و نقره بود. رومیان تأکید ویژه ای بر ترکیب زیبایی و راحتی داشتند. و فضای داخلی منزل بازتاب ثروت و جایگاه بود. مبلمان رومی ساخته شده از سنگ، چوب یا برنز توسط کوسن ها و ملیله ها برجسته شده است.

هم رومی ها و یونانیان از گلدان ها، کف موزاییک ها و نقاشی های دیواری یا نقاشی های دیواری برای زیباسازی فضاهای داخلی استفاده می کردند.
امروزه زمینه طراحی داخلی از روزهای گلی و آجری مصریان باستان فاصله زیادی دارد. امروزه طراحان به مواد مصنوعی و مصنوعی دسترسی دارند. و می توانند تأثیرات نسل های گذشته را جلب کنند. و در عین حال بطور مداوم در تلاش هستند. تا روند طراحی جدیدی را ایجاد کنند.

طراحی دکوراسیون فروشگاهی

گروه طراحی دکوراسیون طرح اشل طراح و مجری تخصصی خدمات دکوراسیون داخلی مغازه، طراحی ویترین مغازه، دکوراسیون اداری و دفتر کار در کرج و تهران با سالها سابقه اجرایی موفق و درخشان.

از جمله مهم ترین موارد اولیه ی مرتبط با معماری ساختمان ها که در نگاه اول می تواند نظر مخاطب را جلب نماید. مربوط به نما و دکوراسیون می باشد. که سبک و شکل ظاهری آن و متریال و اجزایی که برای پیاده سازی این نما مورد استفاده قرار می گیرد. وابسته به نوع بنا و کاربردی که دارد، متفاوت خواهد بود.

امروزه با پیشرفت هایی که در زمینه ی معماری و تلفیق آن با هنر صورت گرفته است. شاهد خلق آثار بسیار زیبایی هستیم. که توانسته اند تاثیرات زیادی را بر بینندگان داشته باشند. رعایت اصول مهم در طراحی دکوراسیون مغازه ها و طراحی دکور مراکز تجاری بسیار مهم است. و تنها کسانی که از دانش، آگاهی و تجربه ی کافی برخوردار باشند. می توانند این کار را به بهترین شکل انجام دهند. و آنچه ایده آل است را فراهم آورند.

نمایش محصولات و اجناس شما در یک غالب زیبا و مکان مناسب به نحو چشمگیری می تواند. در جذب مشتری و عرضه محصول شما تاثیر گذار باشد. دکوراسیون تجاری با جذب مشتری و میزان فروش ارتباط مستقیمی دارد. و تاثیر زیادی در شهرت و موفقیت های برند و کار و تجارت مورد نظر دارد.

زیبایی یک دکور تجاری علاوه بر زیبا کردن دکوراسیون مغازه برای کارکنان آن محیط نیز دارای یک وجه اجتماعی خوب و یک پرستیژ کاری بالا محسوب میشود.

یک ویترین متناسب با نوع محصولات می‌تواند. در چگونگی کیفیت نمایش محصولات موثر باشد. و همچنین  نوع نورپردازی و تنوع آنها به نوبه ی خود می تواند. در چشم گیر شدن دکوراسیون تجاری و محصولات اهمیت به سزایی داشته باشد.

سبک های نوین طراحی

سبک های نوین طراحی در ایجاد یک دکوراسیون چشم نواز، گواه بر تغییر و روند توسعه این حرفه می باشد.
امروزه این حرفه به شکل یک صنعت در آمده است. که کشورهای توسعه یافته، سهم عمده ای در این صنعت ایفا می کنند. 
در طراحی دکوراسیون، از عناصر بسیاری استفاده می شود. که طراحان با استفاده از نبوغ و علم این حرفه هماهمگی لازم در اجرای یک دکوراسیون کارا و جذاب را بکار می گیرند.
از جمله عناصری که سهم بسزایی در ایجاد یک دکوراسیون جذاب ایفا می کنند. می توان به ایجاد هارمونی در خطوط، رنگ، متریال و ترکیب بندی مناسب این عناصر در کنار یکدیگر نام برد.
در حال حاضر، دکوراسیون، به چند بخش تقسیم می شود. که دو شاخه از متداول ترین آن ها را می توان به شاخه دکوراسیون داخلی منازل و دکوراسیون فروشگاهی (داخلی) اشاره نمود.
در دکوراسیون فروشگاهی، تنوع و اجراهای متفاوتی براساس نوع فعالیت مشاغل شاهد هستیم. که درنوع خود به یک صنعت مدرن مبدل گشته و دارای سبک های بیشماری هستند.

معماری داخلی

حوزه فعالیت گروه طرح اشل

در حوزه فعالیت برندهای پوشاک، طراحی دکوراسیون فروشگاهی معمولا در یک بازه زمانی جای می گیرد.

این بدان معنی است. که صاحبین برند با توجه به بازتاب و عمر مفید دکوراسیون، زمانی را برای تغییر دکوراسیون در نظر می گیرند.
این بازه زمانی در کشورهای غربی، که صنعت دکوراسیون، به خصوص دکوراسیون فروشگاهی، از سابقه طولانی برخوردار هست. معولا بین 24 تا 36 ماه می باشد.

در برندهای مطرح ورزشی ، برندهایی همچون نایکی، آدیداس و ریباک، دکوراسیون فروشگاه های خود را، با توجه رشد و ارتقا سبک های طراحی، تغییر و عناصر بروز، منتاسب با نحوه عملکرد در هرچه جذابتر شدن دکور از ایفای نقش دکور در جذب مشتری استفاده می کنند.
استفاده از متریال های بروز در کنار چیدمان مناسب می تواند یک عامل مهم در فروش و عرضه محصولات باشد.
در کشور ما، با ورود برندهای معتبر و همچنین خلاقیت مهندسان داخلی، در دهه های اخیر رشد چشمگیری در صنعت دکوراسیون فروشگاهی به وجود آمده است.
گروه طرح اشل نیز به لطف خدا و حسن اعتماد کارفرمایان، توانسته سهمی در رشد این صنعت ایفا کند.

طراحی داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =