آیکون اپل تاچ طرح اشل

دکوراسیون فروشگاه و 10 نکته کاربردی

دکوراسیون فروشگاه و 10 نکته کاربردی

طراحی دکوراسیون فروشگاه و 10 نکته کاربردی

طراحی دکوراسیون فروشگاه و 10 نکته کاربردی که در ادامه برایتان بازگو خواهیم کرد.

دکوراسیون فروشگاه موضوعی است که امروزه مورد توجه بسیاری از مغازه داران قرار گرفته است این موضوع به فروش بیشتر، پایداری و ثبات فروش در عصر دیجیتال کمک می کند. کارهایی مانند نشان دادن و توضیح داستانی که پشت یک برند وجود دارد،‌ خلق یک تجربه دلپذیر در خرید،‌ داشتن ویترین زیبا، داشتن کارت ویزیت و تبلیغات مناسب و توجه به تک تک جزئیات به فروش بیشتر و جذب مشتری کمک خواهد کرد. در اینجا چندین مورد از نکاتی که در چیدمان و دکور زدن فروشگاه یا مغازه مهم هستند آورده شده است:

1. طراحی ورودی در دکوراسیون مغازه

اولین قسمتی است که مشتری با آن مواجه می شود و در آن قدم می گذارد. در واقع ورودی، اولین برخورد مشتری با محیط مغازه است.
این قسمت از 5 تا 15 قدم اول مغازه شماست که بسته به فضای مغازه اندازه آن مشخص می شود.

طراحی ورودی در دکوراسیون مغازه

2. استفاده از لامپ و نورپردازی مناسب

نورپردازی فروشگاه و مغازه و دکوراسیون درست و زیبای آن باعث می شود اجناس در معرض دید خریداران قرار بگیرد. دکوراسیون زیبا و شیک منجر به جذب مشتری شده و باعث می شود. مراجعه کنندگانی که برای بار اول وارد مغازه می شوند از شما خرید نمایند. توجه به روشنایی فروشگاه و مغازه از اصلی ترین بخش های دکوراسیون برای زیباتر دیده شدن محصولات و جذابیت ویترین می باشد. یک نورپردازی اصولی و ایده آل به مغازه شما روح می دهد و به افراد حس سر زندگی می بخشد. برای دکوراسیون فروشگاه و نورپردازی حرفه ای فروشگاه تان از تیم طرح اشل کمک بگیرید تا با استفاده صحیح از منابع نور و رعایت استانداردهای نورپردازی اصولی باعث جلوه دادن به مغازه شما و رونق گرفتن کسب و کارتان شوید.

3. رنگ دیوارها در طراحی مغازه

تاثیر رنگ در دکوراسیون مغازه بر رفتار مصرف کننده فقط به کالاها محدود نمی شود.
رنگ اطراف مشتریان زمانیکه آنها در حال خرید می باشند نیز می تواند در خرید آنها تاثیر گذار باشد.
رنگ در دکوراسیون مغازه می تواند احساسات مختلفی ایجاد نماید.

4. محلی برای استراحت مشتری

توجه به محلی برای استراحت مشتریان نیز از عواملی است. که باعث ایجاد حس صمیمیت و راحتی در مشتریان ایجاد می کند و در نتیجه آن ها با آرامش خریدشان را انجام می دهند.

5. اهمیت چیدمان محصولات برای دکوراسیون مغازه

چیدمان و دکوراسیون داخلی فروشگاه نیز باید به گونه ای باشد که مشتری در انتخاب محصول خود حس راحتی داشته باشد.

6. مکان مناسب جهت پرداخت هزینه و یا صندوق در دکوراسیون مغازه

معمولا مشتریان هزینه اجناس خریده شده در مغازه شما را به صورت نقدی و یا از طریق دستگاه کارت خوان پرداخت می کنند از این رو بخش صندوق در دکوراسیون مغازه شما باید به صورت کاملا حساب شده طراحی شود و بخش صندوق در مغازه باید به عنوان نقطه توقف خوب و هدفمند در نظر گرفته شود.

7. قرار دادن اجناس ویژه در یک محل خاص

برخی از اجناس فروشگاه شما نسبت به سایر موارد بسیار مهم هستند. این ها مواردی هستند که بیشترین سود را برای شما به ارمغان می آورند. و شما باید آن ها را طوری نمایش دهید تا مشتریان به آن ها توجه کنند. از فضای چیدمان فروشگاه به دقت استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که این موارد در جایی قرار می گیرند که مشتریان دید بیشتری نسبت به سایر مکان ها به آنجا دارند.

8. ویترین جذاب و گیرا در طراحی فروشگاه

از عوامل تعیین کننده ورود مشتری به مغازه شما ویترین مغازه خواهد بود. اکثر مشتریان بر اساس آنچه که در ویترین مغازه شما مشاهده می کنند تصمیم می گیرند تا از اجناس داخل مغازه نیز دیدن کنند. پس یکی از نکات مهم و کاربردی در دکوراسیون مغازه آگاهی داشتن از سلیقه عمومی و درخواست و نیاز مشتریان می باشد. طراحی دکوراسیون جذاب و گیرای ویترین مغازه در اغلب مواقع بر جذب مشتریان در مقایسه با دکوراسیون داخلی مغازه تاثیر بیشتری خواهد داشت.

دکوراسیون ویترین مغازه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + هجده =