طراحی دکوراسیون فروشگاهی

طراحی دکوراسیون فروشگاهی

طراحی دکوراسیون فروشگاهی از شاخصه‌های زیادی نشات می‌گیرد. از مهمترین شاخصه‌های طراحی، اجرایی بودن طرح می‌باشد.

زمانی طرح اجرایی می‌شود که توان تولید با توجه به متریالهای موجود و همچنین نیروهای متخصص و مسلط به تولید و دستگاه‌های مرتبط همگی لحاظ شوند.

طراحی دکوراسیون فروشگاهی

طراحی دکوراسیون فروشگاهی در ایران، با ورود برندهای کشورهای صاحب سبک، شکل تازه‌ای به خود گرفت و از کیفیت نورپردازی و رنگ فروشگاه تا نحوه طراحی و تولید همگی تحت شعاع قرار گرفتند.
در طراحی مدرن، ارتباط و هماهنگی کلیه ارکان محیط فروشگاه با یکدیگر از مهمترین مسائلی است. که رعایت هر یک از موارد به نزدیک شدن فروشگاه به محیط ایده آل جهت فروش کمک می‌کند.

از مواردی که در بالا از آنها یاد شد. می‌توان از متریال کف، سقف، پوشش دیوارها، رنگ و نورپردازی، تقسیم فضاها و نحوه چیدمان مناسب که یکی از مهمترین قسمت‌های اجرایی در فروشگاه می‌باشد نام برد. که هریک در آرایش و جلوه خاص دکور فروشگاهی نقش بسزایی را ایفا می‌کنند.

فضای حرکت و چرخش (سیرکولاسیون ) فروشگاه وابسته به نوع برند و عرضه محصول در آن تعریف می‌شود.

این بدان معنی است که در فروشگاه‌هایی که تنوع محصول آنها بالا است. برای نشستن جهت پرو کفش و پرو لباس، همچنین به منظور دسترسی مشتری به استندهای لباس و استقرار فرد در مقابل استندها جهت انتخاب محصول می‌بایست فضای کافی لحاظ شود.

کلیه مراحل طراحی، تولید و اجرا تحت نظارت و کنترل واحدهای نظارتی گروه طرح اشل با به‌کار گیری و استفاده از متریال به‌روز و مطلوب با تجهیزات و دستگاه‌های معتبر با برندهای مطرحی چون آلتن درف آلمان، هبرک آلمان، بیسه ایتالیا در صنعت چوب و ام دی اف، آمادا ژاپن و بوش هرت آلمان در صنعت فلز می‌باشد.

نکاتی برای طراحی دکوراسیون فروشگاهی

برای نمایش لباس، عمدتا از قفسه های آویز دیواری فلزی استفاده می کنند.

برای نمایش کیف ها، از کابینت های دیواری و ویترین شیشه ای استفاده می‌کنند.

ویترین شیشه ای 3 لایه برای نمایش محصولات لوازم جانبی مد است.

طراحی داخلی مغازه شیکطراحی دکوراسیون مغازه – طراحی ویترین فروشگاه

طراحی ویترین فروشگاه و یا طراحی دکوراسیون مغازه یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت تجاری یک کسب و کار می باشد. علاوه بر آن در دکوراسیون مغازه توجه به محصولات و خدمات ارائه شده بسیار مهم است. دکور مغازه باید برای مشتری و کاربران آرامش کافی در زمان خرید ایجاد کند. علاوه بر آن که دسترسی به محصولات مطابق با نوع فعالیت ارائه شده برای کاربران و یا صاحب فروشگاه باید تعریف شده باشد. به همین دلیل امروزه طراحی و دکوراسیون مغازه و فروشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

طراحی داخلی مغازه شیک و کاربردی

در هنگام طراحی داخلی مغازه بهتر است به طراحی ویترین اهمیت بیشتری دهید. زیرا ویترین مغازه پل ارتباطی بین محیط بیرون و محیط داخلی مغازه است و علاوه بر این طراحی ویترین اگر به شیوه ای اصولی انجام شود میزان فروش و تعداد مشتری افزایش پیدا می کند؛ بعد از طراحی دکوراسیون ویترین مغازه نوبت به طراحی داخلی مغازه می رسد که بهتر است در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی مغازه توجه لازم را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − شش =