دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی عبارت است. از هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه.

زمانی كه ما از طراحی دکوراسیون داخلی صحبت می‌كنيم. از خلق ايده‌ها و طراحی فضاهای مرتبط با محل زندگی خود كه ارتباط نزديكی با ما دارند. صحبت به ميان می‌آوريم.

شروع طراحی دكوراسيون به عنوان يك حرفه در اوايل قرن بيستم بوده است كه كم كم شكل جدی به خود گرفت. و بصورت تخصصی ادامه پیدا کرده است.

در دکوراسیون داخلی طراحان می‌بايست فضاهايی را طراحی كنند. كه كليه نيازهای افراد را در بر بگیرد. به طوری که احساسات آنها را نيز تحت سلطه خود قرار دهد.

یک طراح دکوراسیون داخلی بايد طيف وسيعی از نيازها و ارتباط عاطفی ما با محيط را بررسی كند. و مجموعه وسيعی از مهارت‌ها و دانسته‌های خود را در طراحی به كار گيرد.

از جمله ملزومات و ادواتی كه در طراحی دکوراسیون داخلی و یا فروشگاهی استفاده می‌شود. می‌توان به پارچه، مواد، رنگ، ارتباط فضاها با يكديگر و ابعاد و اندازه‌های هر كدام از اين موارد و برنامه ريزی در فضاهای كاربردي و پايدار اشاره نمود.

ابزار و برنامه‌هايی كه يك طراح را در خلق آثار كمك می‌كند. نقش بسزايی در خلق آنها دارد. كه از جمله مهمترين اين نرم افزارها، طراحی با نرم افزارهايی نظير اتوكد، تريدی مكس، اسكچاپ، راينو، مايا و… در فضای دو بعدی و سه بعدی می‌باشد.

برای خلق دكوراسيون داخلی مناسب و كارا، حضور و همكاری طراحان داخلی با دست اندركارانی چون پيمانكاران، معماران، مهندسين (عمران، سازه، مكانيك)، صنايع دستی و نمايندگان مبلمان كه همگی ارتباط تنگاتنگی برای خلق و ساخت یک اثر دارند. می‌توانند نقش بسزايی در اجرای يك فضا و دکوراسیون داخلی مناسب ايفا كنند.

نقش نور در طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ارتباط بین عناصر تشكیل دهنده فضاهای دربرگیرنده این عناصر می‌باشد.

نور ارتباط بین بافت، رنگ، ابعاد و اندازه‌های این فضاها را در تشكیل یك دکوراسیون داخلی كارآمد به عهده می‌گیرد. چرا كه مرئی شدن هریك از این عناصر توسط نور انجام می‌شود. و در ذهن ما نقش می‌گیرد.

استفاده از ادوات نوری مناسب در محلی مناسب در فضا از جمله مهمترین ایفای نقش نور می‌باشد.

در دكوراسیون داخلی نورها معمولا یا در سقف یا در دیوار و گاها در بروی كف استقرار می‌یابند. شدت و نوع نور از لحاظ سفیدی، سردی، گرمی و زردی نیز از جمله مواردی است. كه در خلق یك دكوراسیون داخلی جذاب ما را كمك می‌كند.

امروزه در دكوراسیون داخلی فروشگاهی نورها عمدتا درفضای بالاتری از اجسام و عناصر بكار رفته و در محیط نوری وسیعی قرار می‌گیرند.

نورها با هدف و برای ایجاد جذابیت یك المان استقرار می‌یابند. در اكثر برندها نورها به صورت خطی و با قابلیت چرخشی محیط خود را جذاب می‌كنند.

فراموش نكنیم جدا از نوع نور، متریال و جنس به كار رفته در محیطی كه نور به آن تابش می‌كند. نیز می‌بایست با منبع نور هماهنگ باشد.

این متریال یا به تنهایی با بازتابش نور مواجه می‌شوند. و یا با كمك رنگ و تغییر در ظاهر آن، با استفاده از خم و شكل ظاهری جذابیت محیطی و متریال به كار رفته را نمایان می‌كنند.

نقش رنگ در طراحی داخلی

رنگها در زندگی ما نقش بسزایی دارند. به طوری که بدون توجه به آنها و همچنین استفاده نکردن از آنها باعث مشکلاتی در زندگی شخصی و اجتماعی می‌شود.
برای برقراری ارتباط احساسی در طراحی داخلی بهتر است. از رنگها استفاده کنید.
رنگهایی که در طراحی داخلی و دکوراسیون استفاده می‌کنید. بر فضای ایجاد شده قطعا تاثیر گذار است. و باید قبل از اینکه رنگها را انتخاب کنید. به درستی آنها را ارزیابی نمایید.

رنگ ها با تغییر در تنالیته های متفاوت و در ترکیب با سایر رنگها ماهیت خود را تغییر می‌دهند. در واقع برای انتخاب یک رنگ تنها معیار قرار دادن یک عنصر خاص طراحی داخلی کافی نیست.
زیرا شما باید موارد بیشتری را در نظر بگیرید. رنگهای شاد حال و هوای فضا را تغییر می‌دهند. در واقع به عنوان یک قاعده کلی می‌توان گفت که این رنگها فضا را بزرگتر و روشن تر نشان می‌دهند. در حالیکه رنگهای تیره گرم هستند. و محیط را کوچکتر نشان می‌دهند.

طرح اشل با شناخت رنگها و ویژگی‌های آن ها و همینطور قوانین ترکیب آنها کنار هم دکوراسیونی زیبا برای متعادل سازی فضا، محیط منزل و مغازه ایجاد می‌کند.

در طراحی دكوراسیون فروشگاهی ، طیف گسترده‌ای از متریال‌ها به كار برده می‌شوند. كه با توجه به نوع كاربرد و جذابیت آنها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طرح اشل از ارائه کنندگان خدمات کامل طراحی داخلی از ابتدا تا تحویل پروژه می‌باشد. ( تخریب، بازسازی، تولید و اجرا ).

در زیر نمونه‌ای از کارهای طراحی دکوراسیون گروه طرح اشل را مشاهده می‌فرمایید.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی فروشگاه دلسی
دکوراسیون داخلی
طراحی داخلی فروشگاه دبنهامز
دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی فروشگاه سوپردرای