دکور نایک

برند نایکی یا همان نایک درسال 1964 به عنوان یک ورزش آبی که مقر آن در اورگان و توسط بیل بومرمن تاسیس گردید.

شرکت نایک در ابتدا به عنوان توزیع کننده برند Onitsuka که یک شرکت کفش ژاپنی زنانه بوده و اکنون با نام Asics مشغول به کار هستند عمل می‌کرد.

برند نایک شرکت خود را به طور رسمی در سال 1971 بنا نهاد و شروع به فعالیت نمود.

سرمایه این شرکت در بدو تاسیس تنها با 1200 دلار در بانک تاسیس شد.

اولین کفش نایک در ون وفل ساخته شد و در معرض تولید قرار گرفت و پا به عرصه رقابت با سایر رقبا نهاد.

یکی از کانسپت‌های شرکت نایک با نام Nike swoosh توسط کارولین دیویدسون دانش آموز دانشگاه ایالت پورتلند برای تنها 35 دلار (فقط بیش از 200 دلار در ارزهای امروز) طراحی شده است. که بعدها سهام وی در یک مرحله بعد، به ارزش بیش از 640،000 دلار به وی داده شد.

بخشی از موفقیت نایک به حمایت از ورزشکاران مانند مایکل جردن، میا هام، راجر فدرر و تیرگ وودز می‌باشد.

فروشگاه‌های زنجیره ای NikeTown، که اولین بار در سال 1990 افتتاح شد، به این و دیگر سخنگویان شرکت احترام می‌گذارند و در عین حال به مصرف کنندگان طیف گسترده‌ای از محصولات نایک می‌پردازند. در دهه 1990 تصاویر شرکت به طور خلاصه از آشکارا در مورد شرایط کار ضعیف در کارخانه‌های خارج از کشور رنج می‌برد.

همچنین شرکت ورزشی Nike، علاوه بر این، قرارداد خود را با فوتبالیست مطرح و بنامی بنام کریستین رونالدو به ثبت رساند و محصولات خود را با نام موفق CR7  عرضه نمود نام تجاری محصولات CR7 که شامل کفش، لباس زیر، و عطر می‌باشد.

اولین شعار تبلیقاتی نایک در کمپین “Just Do It”  در سال 1988 راه اندازی شد. این آگهی شامل والت استاک، یک آیکون در حال اجرا 80 ساله است که در سراسر پل گلدن گیت پلنزاری می‌کند.

بزرگ‌ترین فروشگاه نایک جهان در وطن خود نایک، در آمریکا نیست بلکه در خیابان آکسفورد لندن است. برای تجهیز و ساخت این فروشگاه 10.5 میلیون پوند هرینه شده است، که یکی از بهترین کانسپت‌های نایک در بخش دکوراسیون فروشگاهی در این فروشگاه تولید شده و مساحت آن شامل سه طبقه و بالغ 42000 فوت می‌باشد. این فروشگاه در اطراف یک میدان در نیکوتون لندن می‌باشد.

در این فروشگاه مجموعه‌ای از ترکیب بندی‌های کارآمد در عرضه پوشاک به چشم می‌خورد.

ترکیب بندی‌هایی که در صنعت دکوراسیون فروشگاهی در نوع خود سبک نو و جدید را در هرچه زیبا‌تر شدن و عرضه بهتر محصولات نایک ارائه می‌نماید.

تلفیق و استفاده متریال‌های به روز و کارا در دکوراسیون داخلی نایک باعث شده، برند نایکی یک شرکت معتبر و صاحب سبک در دکوراسیون ورزشی و دکوراسیون فروشگاهی باشد.

امروزه اکثر برندها ورزشی، مانند نایک در عرضه محصولات خود در فروشگاه‌های ورزشی از اصول و ارکان طراحی نایک پیروی و الگو برداری درستی می‌کنند.

فعالیتهای شرکت طراحی دکوراسیون فروشگاهی طرح اشل در زمینه دکور نایک