طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگ‌ سازی اجزای داخلی خانه است. که با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد. خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون منزل می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد.

نقل مکان به خانه های جدید همیشه برای افراد یک خانه پر از هیجان و جذابیت است. اما گاهی اوقات نحوه چیدمان دکوراسیون خانه تبدیل به یک دغدغه برای افراد آن خانه، خصوصا خانم خانه می شود و شما باید تصمیم بگیرید. که وسایل خود را در محیط جدید و فضایی که مشاهده می کنید. به چه نحوی چیدمان کنید تا یک فضای مناسب را فراهم بیاورید و طوری طراحی دکوراسیون خانه را انجام دهید. که بازتابی از شخصیت و احساس و سلیقه شما باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی منزل و حتی شرکت‌ها و ساختمان‌های تجاری بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چگونگی چیدمان وسایل، رنگ‌بندی، نورپردازی و …. همگی در حیطه کاری دکوراسیون داخلی است. این امر ثابت شده است که توجه به این موارد در منازل، باعث آرامش و دلنشین شدن فضا شده و حس مثبتی را به افراد خانواده منتقل می‌کند، توجه به دکوراسیون داخلی در ادارات و شرکت‌ها نیز باعث جلب مشتری، رضایت و اعتماد او می‌گردد.

طراحی دکوراسیون داخلی امری تخصصی است و باید توسط کارشناسان و تخصصین امر انجام گیرد. تیم خلاق طرح اشل سال‌ هاست که در زمینه طراحی دکوراسیون منازل، طراحی دکوراسیون اداره و شرکت، طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه فعالیت دارد و توانسته رضایت مشتریان را جلب کند.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

انواع طراحی دکوراسیون داخلی

اولین قدم برای شروع طراحی داخلی منزل، داشتن اطلاعاتی درباره انواع سبک های دکوراسیون داخلی است؛ چرا که سبک‌های مخلفی مانند مدرن، مینیمال، اسکاندیناوی، صنعتی و… تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند. و هر شخصی بایستی با توجه به سلیقه خود یکی از آن‌ها را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کند.

 1. طراحی دکوراسیون مدرن
 2. طراحی دکوراسیون امروزی
 3. طراحی دکوراسیون مینیمال
 4. طراحی دکوراسیون صنعتی
 5. طراحی دکوراسیون اسکاندیناوی
 6. طراحی دکوراسیون سنتی غربی
 7. طراحی دکوراسیون سنتی خاورمیانه
 8. طراحی دکوراسیون فرانسوی
 9. طراحی دکوراسیون بوهمیان
 10. طراحی دکوراسیون روستیک
 11. طراحی دکوراسیون هالیوودی
 12. طراحی دکوراسیون ساحلی
 13. طراحی دکوراسیون ایران باستان

طراحی دکوراسیون مدرن

سادگی، کوتاه ترین و بهترین توصیف برای طراحی دکوراسیون سبک مدرن می باشد. سادگی در این سبک به این معنی است که در طراحی فضای داخلی، از مبلمان و اثاثیه ای استفاده کنیم که دارای خطوط صاف و مستقیم هستند. و در آن ها هیچ گونه خطوط منحنی و جزئیات غیر ضروری استفاده نشده است. همچنین در کنار طراحی ساده فضا و وسایل، از رنگ های خنثی در این سبک استفاده می شود. تا سادگی فضای خانه را حفظ کند. ناگفته نماند که از دیگر ویژگی های اساسی این سبک، کاربردی بودن وسایل خانه می باشد. طبق این ویژگی، انتخاب و چیدمان مبلمان و دکوریجات باید هدفمند باشد. و اگر ضرورتی در استفاده از آن ها نیست، باید کنارشان گذاشت. این کار باعث می شود تا در خانه، فضایی گرم، دلنشین، شیک و به دور از هر گونه در هم ریختگی و تجمل ایجاد شود.

طراحی دکوراسیون امروزی

سبک دکوراسیون امروزی یا معاصر از سبک های پرطرفدار دکوراسیون داخلی محسوب می شود.

کلمه معاصر از نظر لغوی به آن چه که در زمان حال وجود دارد و یا اتفاق افتاده است، اشاره دارد، بنابراین با این تعریف، در سبک دکوراسیون معاصر نیز از وسایل و عناصری که در زمان حال وجود دارد، برای دیزاین منازل استفاده می شود.

در دکوراسیون داخلی منزل، اگر دوست دارید از چیزهای مدرن با سبک های لحظه فعلی لذت ببرید، پیروان سبک معاصر هستید.

در حالی که گاها تصور می شود که دکوراسیون سبک مدرن سرد و مینیمالیستی است، اما در خانه های امروزی، فضای داخلی معاصر بدون اینکه به هم ریخته و تاریک شود، از راحتی و آرامش برخوردار است.

به طور خلاصه، اشیای مدرن و معاصر در سبک امروزی مورد استفاده قرار می گیرند. با تمرکز بر روی رنگ، فضا و شکل در می یابیم که فضای داخلی امروزی براق و با طراوت است. این در حالی است که از تعداد اجسام کمی برای دکوراسیون فضا کمک گرفته می شود و فضای خالی و ویترین زیاد است.

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی

بهترین ایده در دکوراسیون داخلی، رنگ ها می باشد. از این رو هر چه دیده می شود دارای رنگ هستند. متخصصان طراحی به این نتیجه رسیده اند که استفاده از رنگ های مختلف تاثیر مثبتی بر روی فشار خون، پایین آمدن استرس و افزایش انرژی دارد. نکته بسیار مهم که به آن توجه می شود توجه کردن به جزییات دکوراسیون داخلی نقش بسیار اساسی در سلامت روان و ارزش کارایی فضا دارد.

انواع طراحی دکوراسیون داخلی

تاثیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =