دکوراسیون فروشگاهی


 

بخش عمده فعالیت گروه طرح اشل در زمینه طراحی دکوراسیون فروشگاهی می‌باشد. این مجموعه با توجه به ورود برندهای روز اروپایی در ایران ابتدا در گام نخست شروع به تجهیز و نصب ادوات دکوراسیون وارداتی نموده و در گام بعدی با یادگیری فنون و تکنولوژی روز اروپایی و استمرار در تولید توانست تاییدیه و استانداردهای لازم ناظران اروپایی جهت تولید را کسب و با موفقیت اجرا نماید.

 

تاریخچه دکوراسیون و طراحی داخلی را به مصریان باستان نسبت می‌دهند و اعتبار تولد طراحی داخلی به مصریان باستان داده می‌شود. آن‌ها کلبه‌های خاکی فروتنانه خود را با مبلمان ساده تزیین می‌کردند، که مبلمانشان توسط پوست حیوانات یا منسوجات حیوانات و همچنین نقاشی‌های دیواری، مجسمه سازی و گلدان‌های تزئین میشد. همچنین زیور آلات زیبای طلای یافت شده در مقبره‌های مصری (مانند نمونه پادشاه توتانکامن) اهمیت تزئینات باشکوه‌تر را برای مصریان ثروتمند و قدرتمند نشان میداد.
تمدن‌های رومی و یونانی نیز بر اساس هنر مصر در تزئینات داخلی و لوازم جانبی بنا شده است.
هر دو فرهنگ با توسعه ساختمان‌های عمومی با سقف گنبدی، غرور شهروندی را جشن می‌گرفتند. در خانه، مبلمان چوبی پیچیده یونانی تزئینات عاج و نقره بود. رومیان تأکید ویژه‌ای بر ترکیب زیبایی و راحتی داشتند و فضای داخلی منزل بازتاب ثروت و جایگاه بود. مبلمان رومی ساخته شده از سنگ، چوب یا برنز توسط کوسن‌ها و ملیله‌ها برجسته شده است. هم رومی‌ها و یونانیان از گلدان‌ها، کف موزاییک‌ها و نقاشی‌های دیواری یا نقاشی‌های دیواری برای زیباسازی فضاهای داخلی استفاده می‌کردند. امروزه زمینه طراحی داخلی از روزهای گلی و آجری مصریان باستان فاصله زیادی دارد.
امروزه طراحان به مواد مصنوعی و مصنوعی دسترسی دارند و می‌توانند تأثیرات نسل‌های گذشته را جلب کنند و در عین حال بطور مداوم در تلاش هستند تا روند طراحی جدیدی را ایجاد کنند. سبک‌های نوین طراحی در ایجاد یک دکوراسیون چشم نواز، گواه بر تغییر و روند توسعه این حرفه می‌باشد.
امروزه این حرفه به شکل یک صنعت درآمده است، که کشورهای توسعه یافته، سهم عمده‌ای در این صنعت ایفا می‌کنند. در طراحی دکوراسیون، از عناصر بسیاری استفاده می‌شود، که طراحان با استفاده از نبوغ و علم این حرفه هماهمگی لازم در اجرای یک دکوراسیون کارا و جذاب را بکار می‌گیرند.
از جمله عناصری که سهم بسزایی در ایجاد یک دکوراسیون جذاب ایفا می‌کنند، می‌توان به ایجاد هارمونی در خطوط ، رنگ ، متریال و ترکیب بندی مناسب این عناصر در کنار یکدیگر نام برد. در حال حاضر، دکوراسیون، به چند بخش تقسیم می‌شود، که دو شاخه از متداول‌ترین آ‌ن‌ها را می‌توان به شاخه دکوراسیون داخلی منازل و دکوراسیون فروشگاهی ( داخلی ) اشاره نمود .
در دکوراسیون فروشگاهی، تنوع و اجراهای متفاوتی براساس نوع فعالیت مشاغل شاهد هستیم، که درنوع خود به یک صنعت مدرن مبدل گشته و دارای سبک‌های بیشماری هستند. در حوزه فعالیت برندهای پوشاک، طراحی دکوراسیون فروشگاهی معمولا در یک بازه زمانی جای می‌گیرد. این بدان معنی است، که صاحبین برند با توجه به بازتاب و عمر مفید دکوراسیون، زمانی را برای تغییر دکوراسیون در نظر می‌گیرند.
این بازه زمانی در کشورهای غربی، که صنعت دکوراسیون، به خصوص دکوراسیون فروشگاهی، از سابقه طولانی برخوردار هست، معولا بین 24 تا 36 ماه می‌باشد. در برندهای مطرح ورزشی، برندهایی همچون نایکی، آدیداس و ریباک، دکوراسیون فروشگاه‌های خود را، با توجه رشد و ارتقا سبک‌های طراحی، تغییر و عناصر بروز، منتاسب با نحوه عملکرد در هرچه جذاب‌تر شدن دکور از ایفای نقش دکور در جذب مشتری استفاده می‌کنند.
استفاده از متریال‌های بروز در کنار چیدمان مناسب می‌تواند یک عامل مهم در فروش و عرضه محصولات باشد. در کشور ما، با ورود برندهای معتبر و همچنین خلاقیت مهندسان داخلی، در ده‌های اخیر رشد چشمگیری در صنعت دکوراسیون فروشگاهی به وجود آمده است.
گروه طرح اشل نیز به لطف خدا و حسن اعتماد کارفرمایان، توانسته سهمی در رشد این صنعت ایفا کند.

 
طراحی دکوراسیون فروشگاهی دلسی طرح اشل

طراحی دکوراسیون فروشگاه دلسی

طراحي دكوراسيون فروشگاه دلسي توسط شركت فرانسوي دلسي انجام شد، كه اين محصول براي اولين بار توسط گروه طرح اشل به مرحله توليد و اجرا در آمد.
ادامه مطلب
دکور فروشگاهی ریباک طرح اشل

طراحی دکوراسیون فروشگاه ریباک

دكوراسيون ريباك براي اولين بار در سال 1389 در شهر شيراز و در فضايي بالغ بر 350 متر مربع منطبق بر كانسپت روز ريباك توسط گروه طرح اشل توليد و اجرا شد .
ادامه مطلب

 
دکوراسیون فروشگاهی سوپردرای طرح اشل

طراحی دکوراسیون فروشگاه سوپردرای

ورود اين برند به ايران در سال 1395 مي باشد كه اولين شعبه‌ي آن در شمال تهران توسط گروه طرح اشل اجرا شد. 35 درصد از محصولات اجرا شده در اين شعبه توسط اين گروه به مرحله‌ي توليد و اجرا در آمد.
ادامه مطلب
دکور فروشگاه آدیداس

طراحی دکوراسیون فروشگاه آدیداس

در طراحي دكوراسيون آديداس تركيب بندي مناسبي را در دكوراسيون فروشگاهي شاهد مي‌باشيم. اين برند متناسب با روند رشد طراحي دكوراسيون فروشگاهي، جهت ارائه محصول فروشگاه‌هاي خود را تجهيز مي‌نمايد.
ادامه مطلب

 
دکوراسیون فروشگاه ریباک تهران

طراحی دکوراسیون فروشگاه ریباک تهران

گروه طراحی دکوراسیون طرح اشل، جزء اولين توليد كنندگان دكوراسيون برند ريباك در ايران مي‌باشد كه تعداد شعب اجرا شده توسط طرح اشل، گواه بر حسن اعتماد كارفرمايان و تخصص اين گروه مي‌باشد.
ادامه مطلب
hm-shop-interior-design

طراحی دکور فروشگاهی H&M

دکوراسیون فروشگاه تاثیر بسیار زیادی در فروش شما دارد. به کیفیت طراحی فروشگاه و زیبایی آن بیشتر اهمیت دهید. گروه دکوراسیون طرح اشل در سال 1395 برند H&M را در مرکز تجاری آرتمیس تهران، طراحی، تولید و اجرا کرد.
ادامه مطلب

 
پروژه ها

طراحی دکوراسیون فروشگاه پونت روما

ادامه مطلب
Untitled-1
2
3
4
5
6
7
8