بازدید و تفاهم

یکی از مهمترین ارکان جهت طراحی و اجرای دکوراسیون فروشگاهی بازدید از محل و برداشت نقشه محیط ( رولوه ) ‌می‌باشد.

گروه طراحی دکوراسیون داخلی ، طرح اشل با استفاده از ابزار به‌روز جهت رولوه و با تکیه بر دانش روز مهندسان معمار این واحد این مهم را با دقت و نظارت لازم فراهم کرده و سپس با در نظر گرفتن نوع فعالیت و استفاده از مطالب کارفرما، بازدید و تفاهم بستر لازم جهت مراحل ساخت و اجرا برای دکوراسیون فروشگاهی را مهیا می‌سازد.

نکته قابل ملاحظه در رولوه در نظر گرفتن تمامی فضاها موجود در فروشگاه جهت استفاده بهینه و کاربردی از فضا به منظور ایجاد فضایی با طراحی مدرن و متریال بروز برای رسیدن به نیاز مشتری و فروش ایده آل است.

رولوه چیست ؟

رولوه به معنای برداشت ( تهيه نقشه‌های ) وضع موجود فروشگاه است. در واقع  عملیات رولوه برعكس كاری است كه به طور مرسوم برای ساخت محیط فروشگاه یا مغازه بكار می‌رود.

در هنگام ساخت و ايجاد محیط فروشگاه، در مرحله نخست نقشه‌های آن تهيه می‌گردد و بعد بر اساس نقشه‌های اجرايی ساخت، ساختمان ساخته می‌شود.

حال اگر ساختمان ( محیط فروشگاه ) موجود باشد ولی نقشه از آن در دست نباشد میتوان از روی ساختمان نقشه‌های آن را تهيه كرد كه به اين كار رولوه می‌گويند.

 

بازدید و تفاهم

 

 

 

 روشهاي مختلف رولوه جهت برداشت پلان فروشگاه :

1 – استفاده از ماهواره و عكسهای هوايی
2 – استفاده از دوربين‌های نقشه برداری
3 – استفاده از روش مثلث بندی

 

 

 

 

 

فروشگاه با توجه به نحوه قرارگیری در محیط پیرامون خود اعم از استقرار در بر خیابان و یا مراکز تجاری، دارای طراحی متفاوتی جهت دکوراسیون فروشگاهی می‌باشند. به همین منظور از مهمترین نکات لازم در طراحی استفاده از متریال مناسب در تولید و اجرای دکوراسیون می‌باشد.

دکور فروشگاهی  – طراحی دکوراسیون داخلی – دکوراسیون فروشگاهی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 19 =